YKS Puan Hesaplama Robotu

2018 yılı itibariyle değiştirilen üniversiteye yerleştirme sınavları, YGS ve LYS sisteminden TYT ve YKS sistemlerine uyarlandı. Eski sisteme oranla daha basit bir yapıya sahip olan bu sistemde birçok yenileşme gerçekleştirilirken, en fazla değişiklik puan hesaplama kısmında gerçekleştirildi. Puanlama sisteminin değiştirilmesi ise birçok öğrencinin kafasını karıştırdı. Unibilgi portalı olarak yeni sistemi iyice analiz ederek ve olası standart sapmaları hesaplayarak, YÖK sistemine en yakın TYT puan hesaplama sistemini oluşturduk. Bunların yanı sıra TYT puanınıza göre hesaplayabileceğiniz YKS puan hesaplama robotu da sistemimizde sizleri bekliyor.

‘’TYT- YKS Puan Hesaplama Robotu İle Pratik Hesaplama’’

Unibilgi TYT puan hesaplama sistemi oldukça sade ve anlaşılır bir hesaplama mekanizmasına sahip olarak işlev görüyor. Sadece doğru ve yanlış sayılarınızı yazarak anlık puan gösterme sistemine sahip robot üzerinde direk değişiklik işlemleri de yapılabiliyor. Sonuç için herhangi bir bekleme süresi ya da reklam analizi istemeyen hesaplama robotumuzda TYT puanınızı hesapladıktan hemen sonra YKS puanınızı da aynı sayfa içerisinde hesaplayabiliyorsunuz.
YKS puanı hesaplarken, Türk Dili ve Edebiyatı + Sosyal Bilimleri 1, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimleri 2 üzerine doğru ve yanlışlarınızı girdiğiniz takdirde direk olarak genel yerleştirme puanınıza ulaşabilirsiniz. Diploma puanınızı girerek üniversite yerleştirme puanınızı da görebilirsiniz. Eşit ağırlık, Sözel, Sayısal ve Dil ağırlık puanlarınızı detaylı bir şekilde görüntüleyebilir, basit ve açık sistemimiz üzerinden sürekli olarak değişim yapabilirsiniz.

Unibilgi portalı olarak sizler için hazırladığımız bu robota ek olarak YKS puan hesaplama ile ilgili detaylı anlatıma sahip içeriklerimizi de portalımız da bulabilir, her dersin kat sayı oranını ve etkisini daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu gibi daha çok bilgi için portalımızı takip edebilir ve yeni sınav sistemine dair birçok yeni bilgiye ilk olarak portalımızdan ulaşabilirsiniz.
YKS puan hesaplama robotu; www.unibilgi.net/tyt-yks-puan-hesaplama/

Bir cevap yazın