YKS Puan Hesaplama için Güncel ve Doğru Servis

Binlerce öğrencinin yks sınavına girmesi ve sınav biter bitmez kaç puan almasının heyecanıyla yaşadığını biliyoruz. O yüzden sizlere faydalı olabilecek bu siteyi açmış bulundul. Yks puanı nasıl hesaplanmaktadır ve hangi ölçüler dikkate alınmıştır hepsi ayrıntılı olarak sitede yer almaktadır. Ayrıca sizler için hesaplama cetvelide sitede yer almaktadır. Türkçe, Temel  Matematik, Sosyal, Fen bilimleri, Edebiyat, Yabancı dil, derslerinden kaç doğru ve kaç yanlış yaptığınızı tabloya yazdığınızda sizlere tyt ham puanı, yerleştime puanı, yks genel puanınızı ayrıntılı olarak çıkartmaktadır. Yks Puan Hesaplama robotu sayesinde artık kolayca puanınızı öğrenebileceksiniz.

Yks sınavında çıkan soru dağılımları ders ders şöyle

Türkçe Soru Sayısı  20

Temel Matematik Soru Sayısı  40

Sosyal Soru Sayısı  20 “ Din 5 Felsefe 5 Tarih 5 Coğrafya 5 “

Fen Bilimleri Soru Sayısı  20  “ Fizik 7 Kimya 7 Biyoloji 6 ”

Edebiyat Soru Sayısı  40

Yabancı Dil Soru Sayısı 80

Yks Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar

Sınavlara hazırlanan öğrenciler sözel ve sayısalcı ayrımı yapmadan tüm derslere çalıştığı takdirde baraj puanını aşarak güzel bir okula kolayca yerleşebilir. Sınavlarda öğrencilerin bilmedikleri sorulara cevap vermemeleri doğrularınıda götürmeyeceği için daha yüksek puan almalarını sağlar. Ayrıca bir soru üstünde 2 dakikadan fazla zaman harcanmamalı ve diğer soruya geçilmelidir. Yks puan hesaplama konusunda öğrenciler çok bilgisizler o yüzden öğretmenleri tarafından aydınlatılmaldırlar. Sınavlarda daha fazla net çıkartabilmek için yapamadığınız soruyu yuvarlak içine almalı ve tüm soruları çözdükten sonra yapamadığınız soruları bulup çözmeye çalışmalısınız.

Birde ençok yapılan hatalardan biriside cevap anahtarına en son geçirmek. Bu cevapları kaydırmanıza sebep olur o yüzden cevabı bulduğunuz soruyu direk cevap anahtarına işaretlemeniz doğru yol olacaktır. Öğrenci arkadaşlar birde sınavda başarılı olmak için sınav öncesi tatlı türü şeyler yememelidir çünkü kan şekerini düşürdüğünden size faydası olmayacaktır. Öğrenciler aldığınız puanları sitenin yorum kısmına yazarak ne tür yerleri kazanabileceğinizide sorabilirsiniz buda ayrı bir hizmetidir sitenin. Size her konuda destek olmaktadır bir nevi ücretsiz rehber hocanız gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca sitede yks sınavına kaç gün kaç saat kaldığını gösteren harika bir geri sayım sayacıda vardır. Buda sizin motive olmanızı sağlayacak güzel bir hizmettir.

Sitenin hizmetlerinden olan yks puan hesaplama, yks geri sayım, üniversite tercih robotu ve diğer hesaplamalar’ı kullanabilirsiniz.