Tesettür Giyim

Tesettür giyim tarzı örtünmeyi seven dinine bağlı bayan arkadaşlarımız için tasarlanmıştır desek tam yeri olur. Muhafazakâr bayan arkadaşlarımızın tam anlamı ile düzgün bir şekilde giyinmesine denir. Tesettür markasının birçok model seçeneği olması firmaların ellerini güçlendiriyor. Daha çok dini açıdan önem taşıyan bu moda düzgün şekilde kullanılırsa modaya uyulmuş oluyor. Ülkemizde git gide büyük bir kitle elde eden bu moda, tasarımcıların desteği ile çok daha iyi yerlere gelmiştir. Tesettür giyim her ne kadar bayanlar için seri bir üretime geçse de erkekler içinde üretim yapılmaktadır. Erkekler için üretimin az ve seri olmamasının en büyük nedeni bayanların erkeklere oranla daha fazla kapatılacak bölgesi olmasıdır. Erkeklerin vücudunda diz kapağı ve göbek bölgesini kapatması dinen zorunlu olduğu için erkekler içinde üretim yapılmıştır. İslam dinini temele alan bu marka kısa zamanda kapalı bayanların favorilerinden olmuştur. Başörtüsü ile başını kapatıp kapandığımızı düşünüp hata yapmamak önemlidir.

Dinimizde kapanmak demek başörtüsü takmak demek değildir. Bu tür hatalara düşmemeniz için tasarlanan tesettür elbise dine uygun şekilde giyinmenize ve daha tarz durmanıza da yardımcı olmaktadır. Bu giyim markası üzerine açılan birçok firma olsa da marka firmaların bu sektöre girişi ile diğer şirketlerin kitlesi düşmüştür. Bu nedenle diğer firmalar indirim kampanyaları başlatmış marka firmalar ile aynı konuma gelmeye çalışmışlardır. Bu indirimlerden kazançlı çıkan müşteriler olmuştur. Büyük firmalarında indirim yapan kendi bünyesindeki firmaların kazançlı çıkmasını engellemek amacı ile büyük sezon indirimleri yapmaktadır. Büyük firmaların bu işe girmesi ile daha kaliteli kumaşlar ve model çeşitleri tasarlandı. Dinimizce bir bayan dış hatlarını göstermemelidir. Fakat günümüzde birçok bayan kapandığını düşünmektedir. Dar pantolonlar giyip örtünen kişiler bu modaya uymuş sayılmaz. Tesettür kıyafetlerin birçok modeli bulunmaktadır. Ferace, etek, pantolon, pardösü, palto, eşarp, şal vb. bir sürü modeli bulunmaktadır.

Her sezon yenilenen ve yeni ürünler ile dönüş yapan firmalar her geçen gün müşterileri daha da kendine çekmeyi başarıyor. Firmaların yoğun çalışmaları ile mağaza vitrinlerine konulan tesettür modası tüm ülkeye yayılmıştır. Bu kadar ürünün arasında en çok beğenilen modelleri sizler için derledik. En çok beğenilen modeller arasında listenin başında ferace modeli almaktadır. Feraceler genellikle siyah renk olarak üretilir. Bunun temel sebebi ise müşterilerin siyah renk tercih etmesidir. Feracelerin tercih edilmesinin ve beğenilmesinin en büyük sebebi bayanların tüm çizgi hatlarını kapatmasıdır. Bir diğer modelimiz ise abiyedir. Abiye listemizde en üst sıralarda bulunsa da o kadar fazla satışı yoktur.  Abiyelerin her yaşa uygun tasarlanmış olması beğeni kazanmasının en büyük sebebidir. Kullanışlı ve rahat olması beğenilmesini sağlamaktadır. Genellikle özel günler için kullanılır. Birçok bayan arkadaşımız düğün, nişan, davet, kına gibi özel günlerde kullanır.

Bir diğer modelimiz ise pantolondur. Pantolon bu markalar arasında en çok satışı yapılan üründür. Sebebi ise rahat ver bol çeşitli olmasıdır. Her renkten üretilen pantolon mağaza vitrinlerine seri üretim yapılarak gönderilir. Mağazaların vitrininde birbirinden güzel pantolon görmeniz mümkündür. Pantolonunuz ile yapacağınız bir kombin ile dış görünüşünüzü daha iyi tarz yapabilirsiniz. Bir diğer ürünümüz ise etektir. Etek bu ürünler arasında en çok beğenilen ürünlerden biridir ve çok sıcak tutar. Genellikler kış aylarında kullanılan bu model kış aylarının vazgeçilmezidir. Kış aylarında soğuk hava geçirmeyen ve dayanıklı olan bu model mağazaların vitrininde beğeniye sunulur. Birden fazla çeşidi olan eteğin birden çok çeşidi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın