Okul Kıyafetleri

okul-kiyafetleri

Kaliteli Okul Kıyafeti

Kaliteli okul kıyafetleri firmamızın tercih ettiği kumaş cinsiyle başlar. Kullandığımız kumaşların pamuk

ağırlıklı olmasına özellikle dikkat etmekteyiz. Ki pamuğun ne kadar kıymetli olduğu değerli annelerimiz tarafından bilinir. Ayrıca pamuklu kumaşa değer katmakta firmamızın bir ayrıcalığıdır. Peki pamuklu kumaş daha kullanışlı hale nasıl getirilir. Kumaştan kıyafet üretiminde kullanmakta olduğumuz teknolojiler her zaman önemli bir yer tutar. Öncelikle hemen hemen herkesin bildiği gibi Nnao Teknoloji kumaşlarda uzun zamandır kullanılmaktadır. Bizde Nano Teknoloji avantajları ile üretime hızlılık ve kumaşa kalite katmaktayız. Teknoloji sayesinde öğrenciler kullanmakta oldukları firmamız ürünleri üzerine herhangi bir sıvı madde döktüklerinde kumaşın sıvı maddeyi iç yüzeye aktarmadıklarını göreceklerdir. Bu da doğrudan öğrencilerin üşütüp hasta olmalarına engel olacaktır ki velilerin de istedikleri tam da budur. Yanı sıra kullanılan kumaş boyalarının kaliteye etkisi büyüktür.

Okul Kıyafetinde Hangi Boyalar Kullanılır?

Kaliteli okul kıyafetleri çocukların sağlığı ile dost olan okul kıyafetidir. Biz de bu esas doğrultusunda kumaşlara uyguladığımız boyaların halk arasında bilinen kök boya diğer adıyla baskı boya olmasına dikkat ediyoruz. Baskı boyalar azot maddesinden ayrıştırılmış olacağından kanserojen riskini taşımayacaktır.

Okul Kıyafetinin Temizliği

Kaliteli okul kıyafetleri temizleme aşaması yıkama talimatlarına uygun yapılmalıdır. Pamuklu kumaşlar yüksek ısılarda yıkanırlarsa kumaşta büzüşmelerin oluşması kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple pamuklu kıyafetin mümkün ise elde değil ise makinanın uygun ayarında yıkanması önerilir.

Okul Formalarında Yeni Dönem

Serbest kıyafet okul formaları uygulamasına geçiş yapmıştır. Eski dönemlerde olduğu gibi önlük tarzı kıyafetler artık modasını iyiden iyiye kaybetmiştir. Okullar kendileri belirlemiş oldukları formalar konusunda okul duyurusu nezdinde velileri bilgilendirmektelerdir. Veliler dilerse formanın bir örneğini alarak terzilere diktirmekte dilerlerse hazır dikilmiş haliyle satın almaktalar. Bu anlamda veliler çocukları için uygun olan kumaş cinsini belirleyerek alternatif kazanıyorlar. Geçmiş zamanlarda kullanılan mavi veya siyah önlükler hep aynı tip kumaşla piyasada yerini almaktaydı ve velilerde çaresiz bu önlükleri çocuklarına giydirmek zorundalar idi. Peki neden okullarda serbest kıyafete geçildi?

Okul Kıyafeti Çalıştayı

Geçtiğimiz yıllarda zaman zaman okul kıyafeti çalıştayı toplanmıştır. Toplantının nedeni ailelerin önlüklere dair şikayetleri olmuştur. Ülkemizde görülen iklim farklılıkları önlükler ile eğitim-öğretim hayatına devam eden çocuklar için pekte uygun bir kıyafet olmamaktaydı. Zaten ailelerin şikayetleri de bu doğrultuda rol oynamaktaydı. Şikayetlere kayıtsız kalmayan Milli Eğitim Bakanlığı’nca önlüklerin zorunluluk teşkil etmesine bir son verildi ve artık serbest kıyafete geçiş sağlandı. Okullar iklim şartlarına ve çocuklarında esnek hareket edebilecekleri esasına göre okul formaları tarzında bünyelerince kıyafet tasarımına gidip seçmiş oldukları kıyafetlerin kullanılacağı yönünde her yıl duyuru yapmaktalar.

Hangi Okul Kıyafeti Nereden Alınmalıdır?

Bu konuda firmamız ailelerin çocuklarını düşündüğünü ve çocuklarının onlar için ne kadar değerli olduklarını bilerek okul formaları adı altında üretim gerçekleştirmektedir. Çeşitli formalar firmamızca piyasaya sürülmekte, kolay ve cep yakmayan türden satışlar gerçekleştirilmektedir.

Kolej Kıyafeti Seçimi

Günümüzde okul kalitesi ne kadar önemliyse, okul kıyafetleri de o denli önem taşımaktadır. Kolejlerde okuyan öğrencilerin kolej kıyafetleri de çok önem arzetmektedir. Son yıllarda okul kıyafetlerinin tek tip olması o okullarda okuyan öğrencilere ayrı bir güzellik katmaktadır. Adeta okul veya kolej bahçeleri çiçek bahçelerine dönüşmektedir. Ancak bu kıyafetlerin kaliteli olması da çok ama çok önemlidir. Bilindiği gibi günümüzde kanserojen madde içeren birçok elbise çeşidi bulunmaktadır. Bu kıyafetlerin seçimini yapanların özellikle bu konuya çok dikkat etmeleri gerekmektedir ve kolej kıyafeti seçimini doğru yerlerden yapmaları gerekmektedir. Bunun yanında bu kıyafetlerin mevsim şartlarına göre imal edilmiş olması ve hangi mevsim yaşanıyorsa kıyafetlerin kalitesininde o mevsim şartlarına uyumlu olması gerekmektedir. Yaz aylarında güneş ışınlarından öğrenciyi korumalı, kış aylarında ise soğuk hava şartlarında öğrencileri soğuk algınlığına karşı koruma altına almalıdır.

Günümüzde kolej kıyafetleri veya diğer okul kıyafetlerini çok kaliteli bir şekilde dikimini yapan yerlerde mevcuttur. Bu kaliteli işçilik yapan yerlerle iletişime geçilmelidir. Böylece yaşanabilecek olumsuz bir durumunda önüne geçilmiş olunacaktır. Kolej kıyafetleri çocuklar içinde çok önemlidir. Hem erkek öğrenciler hem de kız öğrenciler için giyilen kıyafetin yakışıyor olması çok önemlidir. Renkleri, renklerinin uyumu, dikimi vs. çok önemlidir. Kıyafetler aynı zamanda kolejlerin adeta vitrini gibidir. kıyafetlerin kaliteli ve güzel olarak seçimi, kolejinde kalitesini yansıtacaktır. Bu nedenle kolej kıyafeti seçimi çok önemlidir.

Bir cevap yazın