KIRTASİYE’DE SATILAN YAPIŞTIRICILAR

KIRTASİYE’DE SATILAN YAPIŞTIRICILAR

Herkes çocukluktan itibaren kırtasiyelerden çeşitli ürünler alır. Bu durum iş yaşantımızda da devam eder. Kırtasiyeden ihtiyacı olmayan kimse hemen hemen yok gibidir. Kırtasiyelerde satılan kimyasal içerikli ürünleri hiç düşündünüz mü ?

Bir kırtasiyede satılan ürünlerden kimya bilimini ilgilendiren en önemli kategori sıvı ve sprey yapıştırıcılardır.

Sıvı ve sprey yapıştırıcılar solvent içeren ve solvent içermeyen olarak iki gruba ayrılır. Çocuklarımıza alacağımız ve kullandıracağımız yapıştırıcı ürünlerinin, solventsiz olmasına önemle dikkat etmeliyiz. Zira solvent içerikli maddelerin ağız veya burun yoluyla vücuda girmesi insan sağlığı açısından sorun teşkil edebilir.

Peki solventli ürünler zararlıysa neden satılıyor diye düşünebilirsiniz. Endüstriyel kullanımlarda hızlı ve güçlü bir yapıştırıcı etki edebilmek için solvent kullanımı gerekmektedir.

Sonuçta doğada zararlı maddeler her zaman var ve olacak. Biz bu maddelerle nasıl yaşayacağımızı, bunları kullanırken insan sağlığına ve doğaya nasıl zarar vermemeyi öğrenmeliyiz.

Sıvı ve sprey yapıştırıcılar nerelerde satılır ?

Sıvı ve sprey yapıştırıcıları online olarak İşte Kırtasiye internet sitesinden alabilirsiniz. Burada solventli ve solventsiz çeşitli yapıştırıcı ürünleri bulabilirsiniz.

Çocuklarımıza yapıştırıcı verirken lütfen dikkatli olalım.