İngiltere’de Lise Eğitimi

egitimm

Fırsatlar, hep ayağımıza geliyorlar, hep onları yakalamak için şansımız var; fakat biz değerlendiremiyoruz. Çünkü okumuyoruz, bilmiyoruz. İngiltere’de lise eğitimi de öyle bir fırsat işte. İngiltere’de lise eğitimi size çok büyük avantajlar sağlıyor. Bu avantajların en büyüğü dünyanın her yerinde kabul gören bir diplomanız olacak olması.

Bu diploma ile istediğiniz ülkenin üniversitesine istediğiniz şekilde başvuru yapabiliyorsunuz. Tabii bu üniversite başvuru aşaması size bağlı, başarı çok önemli bir durum çünkü. Yani oraya gidip ben nasılsa buradan mezun oldum, her kapı açılır gibi bakmamak gerekiyor. Orada kendinizi ne kadar gösterirseniz sizin için o kadar avantaj bu. Lise sistemi Türkiye’ye göre daha standart, daha algılanabilir. İngiltere’de lise eğitimi Türkiye’de okumaktan daha kolay olabilir ama kendinizi göstermeniz Türkiye’den daha zor. Sizi zorlayacak tek şey İngilizce olacaktır. Ana dilin İngilizce olması sizi başlarda zorlayacağı gibi sonrasında size büyük avantajlar sağlayacak. Liseden ana diliniz gibi İngilizce konuşur halde, dünyanın her yerinden insan tanıyarak mezun olacaksınız. Yaş arttıkça öğrenme ve dile yatkınlık azalıyor. O nedenle ne kadar erken böyle bir yola girerseniz o kadar iyi sonuçlar alırsınız.

İngiltere’de lise eğitimi konusunda bir diğer problem de konaklama. Konaklamayı nasıl yapabiliriz, sorusu kafalarda büyük soru işaretleri yaratıyor. Konaklama çeşitleri hostel, aile yanı ve okul yurdu olarak karşımıza çıkıyor. Aslında çok da farklı değil. Bu etapta en iyisinin okul yurdu olduğunu gördük biz Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak. Bizden fikir almak, okul planlaması yapmak isterseniz http://www.global-yurtdisiegitim.com/ sayfasını ziyaret edebilir, iletişim kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

 

Bir cevap yazın