Arnavut Kremi

Arnavut Kremi Nedir, Ne İşe Yarar?

Aklık kremi olarak da bilinen, özellikle eskilerin kullandığı Arnavut Kremi, son dönemlerde yeniden kullanılmaya başlanmıştır. Cilt tonunun açılması amacıyla kullanılan bu krem, evde yapılabildiği gibi, hazır olarak da satılmaktadır. Osmanlı zamanlarında kadınlarımızın cildini aydınlatmak, cilte rengini açmak ya da yüzdeki kusurları kapatmak amacıyla kullandıkları bu krem, kesin sonuçlar vermektedir.
İçinde bulunan civa nedeniyle, uzun kullanımlar sonucu dişe büyük zararları olduğu konuşulan bu krem, üreticiler tarafından pek de açık edilmemektedir. Ünlü şarkıcı Candan Erçetin de Arnavut Kremi kullanan ünlüler arasında yer almaktadır.

Ciltte kızarıklık, ton farkı, çil gibi faktörler bulunuyorsa bu krem çözüm olabilmektedir. Özellikle çok esmer olan kadınlar cildini bir kaç ton açabilmek için Arnavut Kremi kullanmaktadır.

Arnavut Kremini Kimler Kullanmalı?

Arnavut kremi, tercih eden herkes tarafından kullanılabilmektedir ancak; satın alınan ürünün içeriği araştırılmalı, alerjen madde olup olmadığı tespit edildikten sonra kullanılmalıdır. Hekime danışmadan kullanılan tüm kozmetik ürünler gibi Arnavut Kremi de bazı yan etkiler gösterebilmektedir. Özellikle kemoterapi hastaları ile lazer tedavisi gören kişiler kesinlikle bu kremden uzak durmalıdır.

Arnavut Kremi Cıva İçerir mi?

Arnavut kremi üretimi yapan firmalar ne yazık ki içeriklerini gizlemekte, kremin formülünü açıklamamaktadır. Bu nedenle de kremin içeriğinde cıva bulunup bulunmadığına dair kesin bir bilgi sunmak doğru olmamaktadır. Uzun kullanımlar sonucu dişlerde oluşan kararmalar cıva kullanımının sonucudur. Bu nedenle kremin kullanımı sağlanmadan önce dermatolog ile görüşülmeli, sonrasında kullanıma başlanmalıdır.

Cilt Ne Kadar Sürede Beyazlar?

Kullanmaya başladığınız andan itibaren etkisini gösterir. Kremi tüm yüzünüze uygulayacağınız için ilk önce göz ile göremeyebilirsiniz. Ancak kremi denemek amacıyla bileğinize sürün ve 3 gün sonra bileğinizi kontrol ederseniz cildi ne kadar beyazlattığını görebilirsiniz. Aklık kremi cildi 2,5 ay kadar sürede 4 tona kadar beyazlatır.

Kaynak: https://www.1ciltbakimi.com/aklik-kremi-arnavut-kremi-nedir/

Bir cevap yazın