Bayanlar Tarafından En Çok Tercih Edilen Kaban Modelleri

 

Manto modelleri, kaban modelleri ve pardesü modelleri tesettürlü bayanlara bu yılın kış modası olarak vitrinleri süslemeye başladı. Bir çok bayan için tercih artık kendilerine kalmış diyebiliriz. Kış aylarında en fazla tesettürlü bayanlar tarafından kullanılması tercih edilen pardesüler çok fazla çeşitlendi ve çok fazla renklerin hakimiyetine kapıldı diyebiliriz. Pardesü modellerinden bu yıl en fazla tercih edilen modellerden birisi olan kolları ve tüm ön kısmı parlak renklerde düğmeler ile süslü olan pardesü modelleri bu yılın tesettürlü bayanlar tarafından en fazla tercih edilecek modelleri arasına girdi. Görüntü olarak şık bir görüntüye ulaşmak isteyen bayanların bu pardesüler üzerinde bir çok düğmenin olması ile birlikte zaten kıyafet aksesuarlarını edinmiş olmalarını da gerektirdi. Bayanların başörtüsü seçimlerini bu pardesülere göre yapmaları gerekirken hiçbir şekilde başörtüsü, çanta ve ayakkabılarının üzerinde bir aksesuarın olmamasını tercih etmeleri önemlidir. Tesettür pardesü çeşitleri arasında bu yılın en gözde modellerinden birisi olan deri pardesüler de göz dolduracak gibi duruyor. Deri pardesüler genellikle koyu renklerden tercih edilecek ve fermuar aksesuarları bu deri pardesüler üzerinde sıklıkla kullanılacak.

Manto Modelleri

Bazı bayanlar için pardesü, bazı bayanlar için kaban bazı bayanlar için de kış aylarında manto kullanımı önemlidir. manto sergilediği sıcak hava kadar ısıtmaya yönelik diğer dış kıyafetlerden daha etkili olduğu da bilinir. bayanlar tarafından bu yıl tercih edilen tesettür manto çeşitleri arasında bir çok modelin varlığı kendisine göre bir manto alma arayışına giren tüm bayanların kendilerine göre bir manto bulabileceklerini gösteriyor. Manto modellerinden en fazla kullanılacak olan modellerin bu yıl atkıları ile takım olan mantolar olduğu görülüyor. bazı bayanlar için ince ve uzun atkıların bu mantolar için seçilmesi daha cazip gibi dururken mantolar üzerinde aslında hiçbir parlak aksesuarın bulunmaması da bu mantolar ile birlikte kullanılacak olan çanta ayakkabı ve başörtülerin istenilen renklerde seçilebileceğini gösteriyor. Bayanlar tarafından bu yıl koyu gri ve siyah renkli mantoların daha çok seçileceği düşünülürken bu mantolara isteyen kişiler aksesuar eklemesi de yapabilecek.

Tesettür Kaban Modelleri

Tesettürlü bayanlara göre önceleri kabanlar tek tip üretilir ve bu modellerin hiç biri de tesettüre uygun bir biçimde üretilmezdi. Fakat son zamanlarda tesettür üzerine bir çok çalışma yapan ve özellikle tesettür modacısı olarak isimlendirilen modacılar tarafından tesettür kaban çeşitleri hem daha çok çeşitlendi hem de renk seçenekleri bir hayli çoğaldı. Artık tesettürlü bayanlar için topuğa kadar kabanlar ve bol kabanlar da satışa sunuldu. Bu yıl ne kadar da bayanlar sıcak geçen bir kış günleri içinde olmamız hasebiyle pardesü ve mantoları biraz daha tercih edecekse de dış alanlarda gezintiye çıkmış olan bayanlar tarafından bu kabanların sıklıkla kullanılması da bekleniyor.

Tesettürlü bir bayan tarafından kıyafet seçimi yapmak denildiğinde en önemli seçim başörtüsünde yapılıyor. Ve başörtüsü bayanlar tarafından her zaman kullanılmakta olan dış kıyafete uydurularak kullanılıyor. Bir çok bayan için tesettür aslında başörtüsünden ibaret gibi görülerek neredeyse tek özen başörtülere veriliyor. Başörtüsü seçimi yapılırken mutlaka tesettürlü bayanların kullandıkları kıyafetlere özen göstermeleri ve bu kıyafetlerin de seçimlerinde genel bir yargıya düşmeden çantalar, ayakkabılar, kıyafet aksesuarları ve bir çok başörtü seçimi birlikte yapılmalıdır. Bir kahverengi kaban kullanan bayan eğer kapüşonu da kahverengi olan bir kaban kullanıyorsa o zaman mutlaka zıt bir renkten başörtüsü seçerek bu başörtüyü kullanmalıdır. Başörtünün kış aylarında şal başörtü veya kare başörtü olmasının farkı yoktur.

 

Bir cevap yazın